PUBLIKĀCIJAS

Jaunumi un aktualitātes permanentajā grimā!

Raksts TVNET.LV  (06.11.2019)

Mikropigmentācijas jomā profesionālā līmenī darbojos no 2007. gada. Šā gada oktobra beigās piedalījos vērienīgā permanentā grima pasākumā EUROPEAN BEAUTY FESTIVAL, kas trīs dienu garumā norisinājās Vācijā, Minhenē un labprāt padalos ar jaunumiem. Kas ir modē, un kādas ir jaunākās tendences?

Pārliecinoši dominē dabiskums un gaisīgums. Ja tās ir uzacis, tad veidotas vieglā pūdertehnikā, kas formu uzlabo nevis izmaina līdz nepazīšanai. Uzacu sākumi tiek veidoti puscaurspīdīgi vai pat caurspīdīgi, lai radītu iespaidu, ka pigments ir slikti noturējies. Matiņu tehnika modē ir joprojām, tikai mainījies tās izpildījums. Tas ir palicis manāmi mākslinieciskāks. Kārtējo reizi tika uzsvērts, ka microblading (rokas metode) nav piemērota Ziemeļeiropas ādas tipam!

Lūpas. Jau daudzus gadus trends ir „nude”, kas parasti tiek risināts bāli sārtos toņos, izpildīts akvareļtehnikā. “Nude” modē ir joprojām, un kopš 2019. gada vasaras ir jauna tendence – “bright lips”, kas atgādina spilgtāk uzkrāsotas lūpas. Skaisti, daudzām manām klientēm ļoti piestāv!

Acis. Smagiem, ļoti bieziem laineriem un apakšējai kontūrlīnijai – nē!  Modē ir viss cits – laineris vai viegla starpskropstu līnija ar ieēnošanu, arī krāsainu. Viegla „nude” ēna, parasti izpildīta brūngani pelēkā krāsā. Ļoti tumšas „smokie eyes” arī nav šī brīža aktualitāte. Gaisīgums, kā iepriekš minēju. Priecājos, ka daudz ko no festivālā redzētā var aplūkot arī manos darbos, šeit  www.permanentart.lv un Instagram laimacakstina.Gribu pieskarties vēl kādai aktualitātei - šīs procedūras popularitātei

Jau vismaz 5 gadus permanentais grims kļūst arvien pieprasītāks un populārāks. Mani novērojumi liecina, ka šo atbildīgo profesiju (kas klasificējas pie kosmētiķa profesijas standarta) vēlas apgūt arvien lielāks interesentu skaits. Varu apgalvot, ka pieprasījums pēc uzacu, lūpu un acu permanenta grima nebūt nav mazinājies, toties šobrīd tirgū vērojama meistaru pārpilnība. Katru mēnesi procedūru tiesības praktizēt iegūst pulciņš jaunu speciālistu, kuri ir bez pieredzes, kuriem ir jāpraktizē, jātrenējas.


 Procedūru cenas jaunajiem speciālistiem, gan arī kādu laiku praktizējošiem, bieži ir neadekvāti zemas, kas deformē permanentā grima tirgu! Permanentais grims ir uz vairākiem gadiem un tas nevar maksāt  ne 70 ne pat 100 eiro par procedūru! Lai veiktu šo procedūru drošos, higiēniskos apstākļos meistaram ir jāīrē atbilstošas telpas, jāinvestē tehnoloģijās, dažādos materiālos un tai skaitā ik pa laikam jāapgūst jaunas zināšanas un prasmes. Semināri, kongresi maksā ļoti dārgi.

Rūpīgi izvēlieties savu speciālistu. Tā ir jūsu seja, jūsu veselība, neriskējiet ar to!

A.c. Laima Čakstiņa

02.09.2019

Aktualitātes un ieteikumi par permanento grimu!

Cilvēka vēlmei izrotāt savu ķermeni ar zīmējumiem ir sena vēsture. Tetovētu seju varēja lasīt kā grāmatu. Sievietes to izmantoja, lai izskatītos skaistākas. Rietumos permanentais grims īpaši populārs kļuva pagājušā gadsimta 70. gadu beigās. Kopš tā laika ir mainījušās gan tehnoloģijas, gan instrumenti, uzlaboti krāsu sastāvi.

   LASĪT TĀLĀK... 

07.04.2018
Permanentais grims. Kāpēc uzacis pēc laika maina krāsu?

        Ikdienā uz ielas mēs redzam sievietas ar zilām, sarkanām, violetām un pat zaļganām uzacīm. Tas nav nekas pārsteidzošs. No sākuma zilās, visticamāk bija melnas vai izteikti pelēkas, sarkanās – brūnā krāsā.

        Nepiekritīšu apgalvojumam, kad ir labi vai slikti pigmenti ( domāts sertificēti pigmenti ar ko atļauts strādāt ES). Itin bieži dārgākie pigmenti tāpat pēc laika maina nokrāsu.

        Nosacīti visus pigmentus var iedalīt organiskajos (organic)  un neorganiskajos (inorganic). Vairākus gadus atpakaļ ir parādījušies pigmenti ar viltīgu nosaukumu “sintētiskā organika”. Liela daļa pieredzējušu meistaru, protams arī es, uzacu permanentajam grimam izmanto neorganiskos pigmentus, tādus, kuru pamatā ir neorganiskās izcelsmes daļiņas.

        Šeit ļoti svarīgi ir redzēt un prast analizēt klienta ādas nokrāsu jeb subtoni, piem., klientam ar dzeltenīgu ādu nav ieteicams izvēlēties pelēkas dominantes krāsu, jo rezultātā uzacis izskatīsies vēl pelēkākas.


Kāpēc uzacis paliek zilas?

       Ja uzacis ar laiku klūst zilganas vai gaiši zilas, tad iespējams, speciālists ir izvēlējies melnu vai pelēku pigmentu tīrā vaidā. Cilvēka āda nav caurspīdīga, tai ir krāsa. Jo āda ir pelēkāka un tumšāka, jo aukstāks (zilāks) ar laiku kļūs ādā ievadītais pigments.


Kāpēc uzacis paliek violetas?

        Brūnganie uzacu pigmenti, ko pielieto permanentajā grimā, sastāv vismaz no trīs krāsām: melnas, sarkanas un dzeltenas. No ādas parasti kā pirmā izvadās dzeltenā krāsviela un rezultātā mēs varam redzēt violetas vai ceriņkrāsas uzacis.


Kāpēc uzacis paliek sarkanas?

        Kā rakstīts augstāk, no ādas vispirms izvadās dzeltenās krāsas daļiņas, tad savukārt melnās. Attiecīgi paliek sarkanā. Sarkanā krāsa ir noturīga, tāpēc zemādā tā turas daudzus gadus. Tātad, -  izteikti brūnas uzacis ļoti bieži ar laiku iegūst sarkanīgu, oranžīgu nokrāsu.

        Jāpiebilst, ka no visiem aprakstītajiem gadījumiem, šādu uzacu īpašniecēm ir “paveicies” visvairāk, proti, pēc vienas lāzera korekcijas sarkanīgā krāsa mainās uz pelēko.

  

        Cien. klientes! Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, ieteicams izvēlēties meistarus, kuriem ir lielāka darba pieredze un augsta profesionalitāte!

   

Ar cieņu: Laima Čakstiņa

2017.g. augusts

Permanentais make up!

Kvalitatīvs rezultāts par augstāku cenu vai zema cena un apšaubāma kvalitāte.

Jebkurš klients vēlas saņemt kvalitatīvu pakalpojumu samaksājot pat to pēc iespējas mazāk. Diemžēl, praktiski tas nav iespējams.

Nav noslēpums, ka skaistumkopšanas sfērā permanentais grims ir viens no visdārgākajiem pakalpojumiem. Tas saistīts ar vairākiem faktoriem, proti; salīdzinoši dārgām procedūras izmaksām, meistara regulāru kvalifikācijas un prasmju paaugstināšanu (semināriem u.c. mācībām, kas kopumā izmaksā ļoti dārgi) un procedūras rezultāta ilgnoturību. Šī procedūra nav uz dažiem mēnešiem, bet gan uz vairākiem gadiem.

Pēdējo 3 gadu laikā pieprasījums pēc permanentā grima ir manāmi palielinājies. Pēc ekonomikas pamatprincipiem pieprasījumu nosaka tādi galvenie faktori kā:  1) mode,

2) patērētāju ienākumi, 3) līdzīgu pakalpojumu cenas, 4) pakalpojumu ņēmēju skaits,

5) ekonomiskā prognoze. Tai pašā laikā šobrīd ir pārsātināts piedāvājuma klāsts. Cenas svārstās no 30 eiro līdz pat 450 eiro par 1 zonu. Nav pilnīgi skaidrs, kā cena var būt 30 vai pat 70 eiro?! Permanentais grims nav tā procedūra, kur par lētu naudu var iegūt kvalitatīvu, skaistu rezultātu izpildītu higiēniskos apstākļos. Salīdzinājumā piemērs: Jūs nopērkat zābakus par 250 eiro, kas ir kvalitatīvi, gaumīgi, ērti un kalpo vairākas sezonas, vai zābakus par 35 eiro no tirgus. Starpību diez vai kāds apstrīdēs. 

Ne vienmēr dārgākais ir tas labākais. Tomēr, šis apgalvojums neattiecas uz šo procedūru.


Ar cieņu: Laima Čakstiņa

Aprīlis, 2017

Permanentais make up! Higiēna! Vitāli svarīgs jautājums!

Permanentais grims ir procedūra, kuras laikā tiek vairāk vai mazāk traumatizēta āda. Pigmentēšanas procesa brīdī ir „atvērta” ādas virsējā kārta jeb epiderma. Šajā momentā ādā, jeb organismā, tiek ienests pigments. Diemžēl, šīs procedūras laikā, negodprātīgs vai nezinošs meistars var ienest arī infekciju.

Kopš 01.01.2016 tetovētāju un permanentā grima speciālistu darbu regulē jauni MK noteikumi Nr. 182, ar kuriem var iepazīties ikviens.

Šī raksta mērķis ir pievērst klientu uzmanību vitāli svarīgiem jautājumam, kā elementārai aseptikai:

  • Meistars ir tiesīgs izmantot tikai sterilas un vienreizlietojamas adatas, kas tiek atvērtas klienta klātbūtnē,
  • Darba galds. Pirms procedūras darba galda virsmai jābūt notītai ar vienreizējo plēvi, tāpat jābūt aizsargātam aparātam (dermogrāfam). Uz galda virsmas atrodas tikai sterili, vienreizēji un dezinficēti instrumenti,
  • Pigmenti jeb krāsvielas tiek sagatavoti pirms procedūras, bet ja procesa laikā pigments ir jāpapildina, tad meistars novelk darba cimdus,
  • Telefons. Meistaram jānovelk darba (lateksa) cimdi, pirms tas ņem rokā telefonu, Vēl ir iespēja aptīt telefonu ar vienreizējo plēvi,
  • Vizāžas zīmuļi. Parasti skice tiek zīmēta ar atbilstošiem zīmuļiem. Tas darāms uz vēl „neatvērtas” ādas. Procedūras laikā ar zīmuli neko vairs nedrīkst piezīmēt,
  • Darba lampa. Šim, it kā šķietami maznozīmīgam faktoram, gribam īpaši pievērst Jūsu uzmanību. Darba lampu parasti meistars kustina , groza un tad skaras pie Jūsu ādas. Uz lampas virsmas „sēž” vīrusi, tāpēc, pirms katra klienta tai jābūt notītai ar vienreizējo plēvi.  C HEPATĪTS uz virsmas atrodas daudzas stundas. Ja meistars nenotin lampu un pirms Jums ir bijis slims cilvēks, pastāv iespēja tādā veidā inficēties.

Cien. klientes!  Rūpīgi izvērtējiet meistaru, kuram uzticiet savu veselību!


Ar cieņu: Laima ČakstiņaManas publikācijas

Ar prieku paziņoju savām klientēm, ka raksts par manu darbu ir publicēts žurnālā COSMOPOLITAN 2017. g. janvāra numurā. Liels paldies žurnāla redakcijas meitenēm par jauko piedāvājumu un sadarbību!


Kvalitatīva permanentā grima priekšnosacījumi.

Microblading. Jauna permanentā make up metode.

Mikropigmentācija. Seja - tā nav vieta eksperimentiem! 

Permanentais grims. Kādu labāk izvēlēties – dabisku vai dekoratīvu rezultātu? 

mūsu TĀLRUNIS: +37126407142                ADRESE: JŪRMALA, VIDUS PROSPEKTS 36

 .