PUBLIKĀCIJAS

UZMANĪBU – FOTOŠOPS!

Analizējot procesus un notiekošo nozarē un pārdomājot redzēto, esmu nolēmusi pieskarties tēmai – digitāli apstrādātas permanentā grima bildes un video. Arvien biežāk šādus piemērus var redzēt sociālajos tīklos. Tā ir kļuvusi par tendenci, kas maldina klientes, kuras vēlas veikt šo procedūru. Šādas bildes un video neatbilst realitātei. permanentais grims acīm

Kādas digitālās apstrādes pazīmes esmu pamanījusi?

 • No seju fotogrāfijām pilnībā tiek noņemts apsārtums, tiek nogludināta āda, noņemtas dažādas ādas nepilnības, piemēram, izsitumi, pinnes utt.
 • Izmainītas uzacu, acu līniju un lūpu formas, piemēram, tās padarot precīzākas, platākas, garākas vai šaurākas.
 • Izlīdzināta pigmenta klājuma virsma, vai tieši otrādi, uzacis tiek padarītas gaišākas, spilgtākas utt.
 • Ar speciālas programmas palīdzību tiek pievienotas dažādas iztrūkstošās nianses, piemēram, uzacu matiņi.
 • Tehnoloģijas ļauj apstrādāt arī video, tam uzliekot dažādus filtrus.

permanentais grims lūpām
Šādi apstrādātu darbu attēli parasti ir ārkārtīgi līdzīgi viens otram. Ja jūs kļūstat par šādu portfolio upuriem, gala rezultātā nesaņemsiet gaidīto rezultātu.Meistari, kuri ciena savas klientes, demonstrē savus darbus tādus, kādi tie ir. Šiem meistariem nav ko slēpt, nav jāapstrādā savu darbu forogrāfijas un video. Izriet secinājums, ka aiz apstrādātu permanentā grima darbu foto un video slēpjas viduvējas kvalitātes darbi.Uzmanieties no permanentā grima darbu portfolio, kuros ir redzamas neticami skaistas bildes un video!

a.c. Laima Čakstiņa

Formas jeb skices apstiprināšana permanentajā grimā


Strādājot 17 gadus šajā atbildīgajā un skaistajā profesijā, esmu ievērojusi, ka liela daļa klientu ir nobažījušies par permanentā grima formu pirms procedūras, vēlas noskaidrot, kāda tā tiks piedāvāta no meistara puses. Šādos gadījumos izskaidroju, ka skice tiks rūpīgi zīmēta atbilstoši klienta vēlmēm un sejas pantiem. Parasti sejas vaibstus analizējam kopā ar klientu, izskaidroju, kāpēc piedāvāšu tieši tādu formu un ne citādu. Piemēram, ja klientei ir dabīgi šauras, praktiski nemanāmas uzacis, tad tieši šādas neatkārtoju. Tas nenozīmē, ka zīmēšu platas un uzkrītošas. Uzacu platumam un garumam ir jāharmonizē ar pārejo – sejas lielumu, deguna platumu un citām detaļām.

Savā praksē bieži saskaros ar uzacu un lūpu asimetriju. Ko iesākt? Asimetriju permanentajā grimā atkārtot nedrīkst. Uzacis tiek „līdzinātas”, lūpas tāpat. Ļoti bieži asimetriju pilnībā izlīdzināt nav iespējams. Tomēr seja ar simetriskākām uzacīm šķiet pievilcīgāka un klientes - iepriecinātākas. Jāpiebilst, ka dzīva cilvēka seja gandrīz vienmēr ir vairāk vai mazāk asimetriska.

Formu jeb skici vienmēr zīmēju rūpīgi un pamatīgi. Ieteicams to pārbaudīt fotografējot, jo fotogrāfija ir plaknē, kas ļauj ieraudzīt visas nianses.

Beidzamais un pats svarīgākais solis ir formas apstiprināšana no klienta puses. Tā tiek veikta pie spoguļa. Tikai tad, kad klients ir apstiprinājis zīmēto skici, meistars ir tiesīgs uzsākt pigmentēšanas procesu.


Jūrmalā, 2023. g. 3. janvārī

KOREKCIJAS PROCEDŪRA PERMANENTAJĀ GRIMĀ. VAI TĀ IR NEPIECIEŠAMA?


Permanentais grims jeb mikropigmentācija ir kosmētiska procedūra, kuras pamatā ir pigmenta (krāsvielas) ievadīšana zemādā. Galvenā ir pamatprocedūra, kuras laikā tiek zīmēta skice un veikts pats pigmentēšanas process. Ar korekciju jeb retušu saprot nākošo (nostiprinošo) procedūru, kuru veic ne ātrāk 

kā pēc 1 mēneša.permanentas acis, laima čakstiņapermanetas uzacis, permanentart, permanentais grims

 •  Ja klientei ir vesela, gluda āda, tad procedūras laikā pigments ieklājas vienmērīgi. Veselas, normālas ādas gadījumā permanentā grima rezultāts ir paredzams.
 •  Ja klientei ir bieza, taukaina vai poraina āda, procedūras rezultāts ir paredzams daļēji. Šādā situācijās parasti norādu, ka korekcija būs nepieciešama, un visbiežāk prognoze izpildās.
 •  Ja klientes āda ir sausa, plāna vai arī atūdeņota, jāstrādā ir īpaši rūpīgi! Šādos gadījumos pigments, kas tiek ievadīts ādā, parasti noturas lielākā apmērā un rezultāts ir izteiktāks. Esmu ievērojusi, ka šādos gadījumos korekcija bieži vien nav nepieciešama.
 •  Mana ilggadējā pieredze mikropigmentācijas jomā parāda, ka uz procedūrām ierodas klientes, kurām uz doto brīdi sejas āda nav vesela. Tā var būt klāta izsitumiem, pinnēm, grubuļaina, kuperoza, vai kā citādi. Uz šādas ādas nekad nebūs vienmērīgs, gluds pigmenta klājums. Ar to klientēm būtu jārēķinās. Šādos gadījumos korekcija noteikti būs nepieciešama.permanentas lūpas, laima cakstina

Cien. klientes! Āda ir lielākais cilvēka orgāns! Uz pigmenta ievadīšanu jeb penetrāciju tā var reaģēt dažādi – nevienmērīgi uzņemot pigmentu, slikti to uzņemot vispār, veidojot apsārtumu u.c. Gluži pretēji process norisinās veselas ādas gadījumā - tā pigmentu pieņem vienmērīgi. Tūlītēji pēc procedūras permanentā grima darbs izskatās lieliski, ir paredzams viegls dzīšanas process un labs rezultāts.

Nobeigumā par korekcijas nepieciešamību teikšu tā: Pigmentu lieku reizi zemādā ievadīt nav nepieciešams. Ja rezultāts ir labs, kādu laiku iesaku staigāt un pierakstīties uz atjaunošanas procedūru tikai tad, kad pamanāt, ka rezultāts balē, krāsa zaudē intensitāti. Korekcija ir vajadzīga tādos gadījumos, kad tā patiešām ir vajadzīga!

(foto piemēros sadzijuši darbi pēc 1 procedūras)

A.c. Laima Čakstiņa, 18.03.2022.g


SVARĪGI FAKTI PAR LĀZERA KOREKCIJU JEB PIGMENTA IZŅEMŠANU!

pigmenta noņemšana, pigmentaizņemšana, lāzerakorekcija, lāzerizņemšana, uzacunoņemšana, uzacuizņemšana, pigmentalikvidēšana, permanentanoņemšana, permanentāgrimanoņemšana, permanentāgrimaizņemšana, tetovētuuzacunoņemšana, permanentolūpunoņemšanaKas ir lāzera korekcija

Ar lāzera aparatūru , pielietojot speciālu linzu, , lāzera stars, izejot cauri epidermai,  iedarbojas uz pigmenta virsējo kārtu. Pigmenta molekulas, kas atrodas dermas apakšējā slānī,  tiek ‘’uzspridzinātas” sadalot molekulu sīkākās daļiņās. Aptuveni 1 mēneša laikā, caur organisma limfatisko sistēmu, sīkākās daļiņas izvadās no organisma.

Procedūru skaits un biežums

Pārsvarā no visiem gadījumiem ir nepieciešams vairāk par 1 procedūru, jo ar vienu piegājienu lāzera stars parasti nesasniedz visas esošās krāsvielas molekulas un līdz ar to uz tām neiedarbojas. Bieži lāzera procedūras kombinē ar speciālu skābju procedūrām, lai iegūtu ātrāku un labāku rezultātu. Lāzera procedūru biežums var sasniegt līdz  ~ 10 reizēm (tas nav noteikts). Lāzerprocedūras veic līdz tam brīdim, kamēr tās dod jebkādu pozitīvu rezultātu. Ieteicamais intervāls starp procedūrām ir ne biežāk kā 1,5 mēneši  un tas ir individuāli (atkarīgs no klienta ādas atjaunošanās īpašībām).

Kas veic procedūras

Ar Nd:YAG tipa lāzeri pigmenta izvadīšanu veic mikropigmentācijas jeb permanentā grima speciālists, (protams , arī ārsti – dermatologi) kas ir apguvis šo specifisko darba metodi ofeciāli reģistrētā mācību iestādē un viņam ir reāls sertifikāts!

pigmenta noņemšana, pigmentaizņemšana, lāzerakorekcija, lāzerizņemšana, uzacunoņemšana, uzacuizņemšana, pigmentalikvidēšana, permanentanoņemšana, permanentāgrimanoņemšana, permanentāgrimaizņemšana, tetovētuuzacunoņemšana, permanentolūpunoņemšanaMikropigmentācijas speciālista pieredze

Liela daļa no mikropigmentācijas speciālistēm lāzerprocedūru pieredzi gūst praktizējot un mācoties no savām kļūdām.

Sertifikāti parasti ir iegūti citās valstīs, bet pieļauju, ka daļa speciālistu šo procedūru apguvušas no pieredzējušām kolēģēm. Tas nebūt nenozīmē, ka procedūra tiek veikta nekvalitatīvi. Praktizējot daudzus gadus, (konkrēti mana darba pieredze ar lāzera korekcijām uz šo momentu ir 9 gadi) esmu izdarījusi vairākus secinājumus, proti:

·      Ja uzacu pigmenta nokrāsa ir kļuvusi violetīga, tad ticams, ka ir strādāts ar sintētiskām (organiskām) krāsvielām! Tam par pierādījumu ir pirmā lāzera procedūra, pēc kuras apstrādātā zona var palikt oranžīga vai dzeltena. Ja šī nedabīgā krāsa ir spilgta, tad šādu uzacu permanentu likvidēt būs grūti un ilgstoši.

·      Ja uzacis ir melnas vai ļoti tumšas un tiek veiktas vairākkārtīgas lāzera procedūras, krāsa var kļūt gan zaļgana, violeta, zila. Šādos gadījumos procedūru skaits var būt no 5 – 10 un tās var kombinēt ar skābju procedūrām strikti ievērojot laika periodu starp procedūrām.

·      Ir novērots, ka zaļo toni izvadīt praktiski nav iespējams. Tikai retos gadījumos tas padodas lāzera korekcijai.

·      Tāpat ir ar balto krāsu un ādas toņu krāsas paveidiem. Pēc pirmās procedūras krāsa paliek tumša un grūti padodas tālākām korekcijām.  

·      Ja uzacis iepriekš ir veiktas matiņtehnikā, tad darbs ir nedaudz atšķirīgs, proti: ar lazera impulsu (sitienu) palīdzību ir jāatkārto „matiņa” iegriezuma ceļš. Tas pats attiecas, ja iepriekš tika veikts „microblading”. Šeit starplaiks starp procedūrām ieteicams ilgāks. Nereti, šādus „darbus” pilnībā likvidēt nav iespējams!

·      Ja pēc permanentā grima procedūras klientei ir kļuvušas sarkanīgas nokrāsas uzacis un ir pagājis kāds laiks, tad mikropigmentācijas speciālists zina, ka veicot tikai 1 procedūru ar speciālo linzu, uzacis jau pēc 1 procedūras paliks pelēcīgas vai pelēkas.  

·      Sarežģīta ir lūpu permanentā grima korekcija ar lāzeri. Ja lūpu kontūra ir kādā no sārtajiem (siltajiem) toņiem, tad pēc pirmās lāzera procedūras apstrādātā zona kļūs pelēka vai tumši pelēka un klientei tas būs jāiztur 1,5 mēnešus līdz nākamajai reizei. Nākamajā procedūrā meistars pielieto citu linzu un apstrādātā zona atkal var iegūt sārtu toni. Un tā vairākas reizes, kamēr pigments neizzūd pavisam.

·      Lāzera procedūru neveic tieši uz acs plakstiņa. Iedarbība ir pieļaujama tikai zonā, kurai apakšā ir kauls. Piemēram, atstiepjot acs plakstiņa ādu, drīkst strādāt tikai līdz acs dobuma kaula beigām. Lai strādātu pa pašu plakstiņu ir jāizmanto speciāla aizsarglinza acs radzenei. Šādu procedūru labāk uzticēt ārstam dermatologam.

pigmenta noņemšana, pigmentaizņemšana, lāzerakorekcija, lāzerizņemšana, uzacunoņemšana, uzacuizņemšana, pigmentalikvidēšana, permanentanoņemšana, permanentāgrimanoņemšana, permanentāgrimaizņemšana, tetovētuuzacunoņemšana, permanentolūpunoņemšanaKlienta informēšana pēc procedūras

Pēc procedūras, nākamajā dienā vai vairākas dienas pēc,  klientam var izpausties dažādas reakcijas uz traumu. Ideālā gadījumā apstrādātā zona var būt viegli apsārtusi, bet ir iespējami kapilāru plīsumi un tūska, kas var saglabāties līdz pat 48 stundām. Klients par šādām reakcijām ir jābrīdina.

Riski pie lāzera korekcijām

Šī procedūra var būt riskanta ar to, ka retos gadījumos, ja meistars ir pielietojis neatbilstoši lielu lāzera ‘’sitiena” spēku, var rasties redzami nelieli rētaudi. Tāpat rētošanās ir iespējama cilvēkiem, kuriem ir pastiprināta tendence uz to. Jāpiebilst, ka šādi gadījumi ir ļoti reti.

Cien. klientes! Rūpīgi izvēlaties meistaru, kam uzticat savu seju un veselību!

a.c. Laima Čakstiņa ,    03.01.2021.g


PERMANENTAIS GRIMS/MIKROPIGMENTĀCIJA

TAISU VIENĀDAS UZACIS, KAS BALSTĪTAS UZ TAISNĀM LĪNIJĀM!

Šajā rakstā gribu pieskarties tādai svarīgai tēmai, kā uzacis , to formai un simetrijai.

Viennozīmīgi, uzacis ir tas svarīgais elements, kas var mainīt sejas izteiksmi. Ar nepareizi veidotām uzacīm seja var izskatīties skarba, skatiens var būt dusmīgs, vai pretēji – naivs! Uzacīm sejā ir jāatrodas tur, kur pieres kauls tām ir paredzējis būt.  Daba jau pati tās ir ielikusi vajadzīgā vietā, tomēr dažkārt, sejas mīmikai darbojoties asimetriski, uzacis var būt nevienādas. Ja asimetrija klientei traucē, to var labot ar mikropigmentācijas palīdzību. Uzsveru, ka pilnīgi vienādas, šablonveida uzacis nav glīti, tās piesaista acu skatienu. Pilnīgi ‘’copy paste’’ uzacis uztaisīt nav iespējams un nav arī vajadzīgs. Tām vienkārši jābūt ļoti līdzīgām viena otrai.

Vēl viens svarīgs moments. Pareiza uzacu forma, vai tāda eksistē? Jā, uzacis sejā var pat izmērīt un precīzi aprēķināt to atrašanās vietu. Galvenais, lai zīmējums nav pārāk grafisks sadzijušā veidā. Uzacu stumbrs, jeb galvenā daļa sastāv no divām, praktiski paralēlām līnijām. Šādi veidotas uzacis izskatīsies skaisti un eleganti jebkurai sejai neskatoties uz vecumu. Pavisam jaunām klientēm es veicu nelielu atkāpi no normas un veidoju uzacu formu maksimāli atkārtojot to dabīgo izliekumu. Tas ir skaisti, ja uzacs forma ir klasiska, piemēram, pati uzacs nav pārāk šaura vai arī nobeigumi nav pārāk noslīdējuši uz leju .

Īsumā esmu aprakstījusi pašu galveno. Par uzacīm var stāstīt ļoti daudz. Svarīgi, lai ir saprotami un Jūs to izlasītu.😊

a.c. Laima Čakstiņa

PERMANENTAIS GRIMS / MIKROPIGMENTĀCIJA! Cik ilgi turas rezultāts?
permanent art, acis, labākais meistars, populārākais meistars

Tas ir viens no jautājumiem, ko klientes man regulāri uzdod pierakstoties uz procedūrām gan procedūru laikā. Viennozīmīgas, precīzas atbildes nav. Mēģināšu aprakstīt variantus un situācijas, lai rastos priekšstats, kas ir sagaidāms un kāds varētu būt tam iemesls.

Permanento grimu var uztaisīt kā tetovējumu (uz visiem laikiem), var uz nenoteiktu laiku. Šis nenoteiktais laiks ir 1- 6 gadi, kad pigments jeb krāsviela atrodas dermā (ādas vidusslānī) pamazām balē un nedaudz maina nokrāsu. Te klientam var rasties jautājums: Kāpēc tikai 1 gadu? Ja āda ir taukaina, poraina, meistars ir strādājis virspusēji, - Jums uzacis ilgāk var neturēties. Vēl, kā iemeslu varu minēt cilvēka individuālas organisma īpatnības, kas „grūž svešo ārā”. Reti, tomēr nav izslēgta saistība ar kādām saslimšanām.

Ja āda ir normāla, vēl vairāk, - sausa un dehidrēta, - pigments turas labi, slikti balē un pamazām sāk mainīt nokrāsu. Ja Jūsu āda ir ar dzelteno pigmentu, pelēcīgas nokrāsas, rozīga vai pat sarkana, - uzacis, acu laineris ar ēnu visticamāk pamazām iegūs aukstu tonalitāti. Uzacīm nav jāpaliek manāmi violetām, zilām vai sarkanām!  Ja tomēr, Jūsu uzacis paliek ar vēsu nokrāsu, tad 1), ādas subtonis ir bijis kāds no aukstāk minētajiem, vai 2) Jūs sauļojaties bez aizsargfiltra SPF 50 biezākā kārtā uz uzacīm. Vai abi šie iemesli kopā!

Lūpu permanentais grims jeb mikropigmentācija pēc mana veikuma parasti izskatās labi 2-3 gadus, tikai tad kliente  ierodas uz atjaunošanas procedūru. Ja ir veikta arī korekcija (retuša) pēc pirmreizējās procedūras, permanetās lūpas turēsies ilgāk. Lūpu tonis arī mainās – tas balē un visbiežāk iegūst vēsāku (rozīgāku ) nokrāsu. Lūpas tāpat jāaizsargā no saules tiešajiem stariem ar SPF.

Acu permanents/mikropigmentācija ir pati noturīgākā no visām trim zonām. No ’sirds’ izpildīts laineris var turēties ļoti ilgi. Ar ēnām ir dažādi, - viss atkarīgs, ar kādiem pigmentiem tās veiktas un cik dziļi ir strādāts. Es, kā pieredzējusi meistare, ēnošanu vairs neveicu blīvi, t.i, ēnot cenšos virspusēji. Ja kliente vēlas tumšu ēnu efektu, tad jārēķinās, kad tas turēsies ilgāk.

A.c. Laima Čakstiņa

25.08.2020.g

permanent art, uzacis, labākais meistars, populārākais meistars

permanent art, lūpas, labākais meistars, populārākais meistars

permanent art, acis, labākais meistars, populārākais meistars

permanent art, premanenta grimma kopšana

KAS JĀZINA PĒC PERMANENTĀ GRIMA PROCEDŪRAS!

 Ja esat veikušas permanento grimu jeb mikropigmentācijas procedūru pie manis, tad rekomendēšu ieteikumus, ko vajadzētu ne tikai ņemt vērā , bet arī ievērot!

✅Ja esat veikušas uzacu permanento grimu, tad pēc procedūras skats būs spilgtāks, nedaudz tumšāks un zīmējums grafiskāks. Nākamajā un aiznākamajā dienā uzacis parasti izskatās tumšākas, biezākas un it kā smagākas. Tad šis efekts pāriet un varat sāk gaidīt krevelītes lobīšanos. Tā var būt praktiski nemanāma, bet var būt manāmāka un ir gadījumi, kad tā plaisā. 

Šajā gadījumā  ieteikums, - 2x dienā mitrināt ar tīru vazelīnu. (mitrināt, ne smērēt)! Krevelīte parasti sāk lobīties 4-12 dienu laikā un tas ir individuāli.

Uzacis nedrīkst slapināt (mērcēt) ~ 8 dienas! Krevelīti neaiztikt un neknibināt. Sejas attīrīšanu, krēmošanu, dekoratīvās kosmētikas lietošanu – tikai, apejot permanento zonu. Pēdējie 2 teikumi attiecas arī uz acu un lūpu mikropigmentāciju.

  ✅Ja esat veikušas acu permanento grimu jeb mikropigmentāciju, tad pēc procedūras skats arī ir tumšāks nekā sagaidāms galarezultātā. Retos gadījumos acu augšējie plakstiņi var būt nedaudz pietūkuši. Tūskainība var saglabāties 24 stundas, ļoti reti -  nedaudz ilgāk. Tādos gadījumos iesaku klientēm izdzert kādu no pretalerģijas līdzekļiem, ko var iegādāties aptiekās bez receptes. Dekoratīvo kosmētiku, kremus drīkst lietot tikai apejot pigmentēto zonu. Skropstu tušai 7 dienas nē!

Pie acu permanentā grima nekādi speciāli kremi vai vazelīns nav jālieto!

✅Ja esat veikušas lūpu mikropigmentāciju, tad pēc procedūras tās var izskatīties nedaudz piepampušas. Pampums, tāpat kā acīm, pāriet 24 stundu laikā. No nākamās dienas rekomendēju lūpas viegli apsmērēt ar vazelīnu (nelielā daudzumā) ~ 3 - 5 reizes dienā. Lūpām krevelītas lobīšanās parasti sākas trešajā dienā un piektajā tā nolobās pavisam. Šajā laika periodā iesaku visas 5 dienas mitrināt ar tīru vazelīnu , kā minēts augstāk.

😉No pirmās dienas, kad esat veikušas permanentu, Jūs vairs nedrīkstat apmeklēt saunu un baseinu vismaz 8 – 10 dienas, apsauļot seju atklātā saulē vai solārijā 1 mēnesi bez aizsargfiltra SPF 50> (1 nedēļu seju neapsauļot vispār), ierobežot sportiskās aktivitātes un aktivitātes kā tādas 3 - 4 dienas, kur notiek pastiprināta svīšana un sirdsdarbības paātrināšanās ilgākā laika posmā (piemēram nūjošana, intensīva vingrošana u.c)

😉Svarīgi iegaumēt: Par jauno uzacu, acu un lūpu formu var spriest tad, kad ir nolobījusies krevelīte, bet par permanentā grima galarezultātu – PĒC 1 MĒNEŠA!  Par lūpu krāsas galarezultātu pat pēc 6 nedēļām, jo krāsviela lūpu ādas slāņos stabilizējas visilgāk.

😉Atcerieties! Permanentais grims ir meistara darbs nevis uz papīra, bet gan uz Jūsu lielākā orgāna – ādas! Kā jebkurš cits orgāns, āda var reaģēt dažādi, citreiz mums pavisam neparedzamā veidā, un ar nepareizu vai nevērīgu kopšanu pēc permanentā grima procedūras, rezultāts var izrādīties ne tāds, kāds tas varētu būt. Esat atbildīgas un lūdzu ievērojat to, par ko jums stāstu un rekomendēju.  

A.c. Laima Čakstiņa

03.07.2020.g

Manas klientes (raksta autores) pieredze veicot permanento grimu

 Kādas sekas var būt neapdomīgai permanentā meistara izvēlei.

 Es biju viena no tām uzmanīgajam klientēm, kura nepieņem pārsteidzīgus lēmumus un nedodas pie pirmā meistara ko ierauga google, tāpēc divtik sāpīgāk bija apzināties, ka tas tomēr ir noticis un arī es biju nonākusi nepieredzējuša un neprasmīga meistara rokās, ko krietni nožēloju.

Kaut arī šķita es esmu veikusi izpēti un pārliecinājusies, ka meistarei ir pieredze, portfolio un labas atsauksmes es tik un tā visu tomēr nebiju paredzējusi.

Ko es nezināju tad, kad meklēju labu permanento meistaru, bet zinu tagad.

Piemēram to, ka pie laba meistara nekad nevarēs pierakstīties uzreiz vai pēc nedēļas, jo labam meistaram ir pietiekami daudz klientu, kuriem tiek plānota ne tikai pirmā procedūra, bet arī korekcija.

Labs meistars nevar būt ar 3 vai 4 gadu pieredzi, katrs protams ir individuāls un iespējams var būt kāds izņēmums, bet kā pieredze rāda tiešām labs meistars būs vismaz ar 5 un vairāk gadu pieredzi un ar atbilstošu izglītību.

Tāpat labam meistaram vienmēr būs portfolio, mājaslapa vai facebook lapa ar viņa darbiem tieši pēc procedūras un arī sadzijuši darbi.

Ja meistaram nav nevienas bildes ar sadzijušu darbu vai nu klienti ir bijuši neapmierināti un nav griezušies pie šī meistara vai arī meistars nav ieinteresēts veikt korekcijas un būtībā viņu neinteresē sava darba galarezultāts.

Tāpat meistars ar pieredzi un reputāciju neveiks permanento procedūru klientam, kuram tā nav piemērota tikai tāpēc, ka klients ir gatavs maksāt.

Turklāt labu meistaru raksturo spēja rast vislabāko risinājumu un, ja nepieciešams atrunās klientu no nepiemērotas izvēles. Piemēram, pārāk tumšām vai plānam uzacīm vai nepiemērotas formas.

Kādas sekas bija manam meistara apmeklējumam? Pirmkārt, skaistas uzacu formas vietā manu seju rotāja nedabīgs uzacu izliekums neveiklā tehnikā, ko nevarēja noslēpt zem kosmētika. Otrkārt, kad saņēmos permanentā izvadīšanai saskāros ar vēl vienu problēmu, pigmentu, kuru ir grūti izvadīt.

Respektīvi, lai tiktu vaļā no neglītām uzacīm tika veiktas daudzas sāpīgas un dārgas procedūras, kuras manā gadījumā ilga vairāk kā gadu.

Mani secinājumi:

Parametri, kā var pēc iespējas drošāk noteikt labu meistaru:

• Aptuveni 90 % darbi ir labi un ļoti labi;

• Izliktajām foto lielākoties jābūt sadzijušiem, vēlams fotografētiem pretskatā. ( tā ir viena no galvenajām pazīmēm, kas raksturo meistaru (sadzijuši darbi);

• Labs meistars nav lēts;

• Rekomendācijas no citiem klientiem, vai vislabāk pašām redzēt veikumus uz citu sejām;

• Pie laba meistara vienmēr būs rinda, (ja piedāvā uz nākamo, vai aiznākamo dienu, tas nozīmē, ka nav pieraksta);

• Meistars iegulda savā profesionālajā attīstībā (kursi, semināri);

• Mediji uzrunā meistaru (ievietot kādu rakstu utt. )

• Protams arī savstarpēja sapratne starp klientu un meistaru ir ne mazāk svarīgs aspekts veiksmīgam galarezultātam.

Ko man iemācīja man negatīvā pieredze un kādas bija sekas.

• Vairāk kā gadu notika pigmenta izvadīšana.

Tas nozīmē ik pa 2 vai 3 mēnešiem man notika sāpīga lāzera procedūra vai izvadīšana ar skābēm pēc kuras āda uzacu zonā tika traumēta. Tā kļuva sarkana, jūtīga un katru reizi pēc tam veidojās krevele, turklāt papildus procedūras laikā daļēji tika izbalināti arī uzacu matiņi, kas situāciju pasliktināja vēl vairāk.

Līdz ar to, lai noslēptu sekas un neizskatītos muļķīgi, mainīju matu griezumu un nogriezu poniju, lai ar matiem pieres daļā noslēptu lāzera izvadīšanas sekas.

• Pēc neveiksmīgā permanenta, lāzera un skābju izvadīšanas procedūras āda vairs nav tik gluda.

• Pigmenta izvadīšana ir pietiekami dārga, turklāt rezultāts nav sasniedzams pēc vienas reizes.

Tāpēc gala rezultātā esmu samaksājusi 5x vairāk, lai gan es biju izvēlējusies samērā dārgu, bet diemžēl neprasmīgu meistaru.


Permanentā grima izvadīšanu man veica Laima Čakstiņa.

* Zemāk redzamas uzacis pirms izvadīšanas (cita meistara darbs) un uzacu izvadīšanas gaita.


Jaunumi un aktualitātes permanentajā grimā!

Raksts TVNET.LV  (06.11.2019)

Mikropigmentācijas jomā profesionālā līmenī darbojos no 2007. gada. Šā gada oktobra beigās piedalījos vērienīgā permanentā grima pasākumā EUROPEAN BEAUTY FESTIVAL, kas trīs dienu garumā norisinājās Vācijā, Minhenē un labprāt padalos ar jaunumiem. Kas ir modē, un kādas ir jaunākās tendences?

Pārliecinoši dominē dabiskums un gaisīgums. Ja tās ir uzacis, tad veidotas vieglā pūdertehnikā, kas formu uzlabo nevis izmaina līdz nepazīšanai. Uzacu sākumi tiek veidoti puscaurspīdīgi vai pat caurspīdīgi, lai radītu iespaidu, ka pigments ir slikti noturējies. Matiņu tehnika modē ir joprojām, tikai mainījies tās izpildījums. Tas ir palicis manāmi mākslinieciskāks. Kārtējo reizi tika uzsvērts, ka microblading (rokas metode) nav piemērota Ziemeļeiropas ādas tipam!

Lūpas. Jau daudzus gadus trends ir „nude”, kas parasti tiek risināts bāli sārtos toņos, izpildīts akvareļtehnikā. “Nude” modē ir joprojām, un kopš 2019. gada vasaras ir jauna tendence – “bright lips”, kas atgādina spilgtāk uzkrāsotas lūpas. Skaisti, daudzām manām klientēm ļoti piestāv!

Acis. Smagiem, ļoti bieziem laineriem un apakšējai kontūrlīnijai – nē!  Modē ir viss cits – laineris vai viegla starpskropstu līnija ar ieēnošanu, arī krāsainu. Viegla „nude” ēna, parasti izpildīta brūngani pelēkā krāsā. Ļoti tumšas „smokie eyes” arī nav šī brīža aktualitāte. Gaisīgums, kā iepriekš minēju. Priecājos, ka daudz ko no festivālā redzētā var aplūkot arī manos darbos, šeit  www.permanentart.lv un Instagram laimacakstina.Gribu pieskarties vēl kādai aktualitātei - šīs procedūras popularitātei

Jau vismaz 5 gadus permanentais grims kļūst arvien pieprasītāks un populārāks. Mani novērojumi liecina, ka šo atbildīgo profesiju (kas klasificējas pie kosmētiķa profesijas standarta) vēlas apgūt arvien lielāks interesentu skaits. Varu apgalvot, ka pieprasījums pēc uzacu, lūpu un acu permanenta grima nebūt nav mazinājies, toties šobrīd tirgū vērojama meistaru pārpilnība. Katru mēnesi procedūru tiesības praktizēt iegūst pulciņš jaunu speciālistu, kuri ir bez pieredzes, kuriem ir jāpraktizē, jātrenējas.


 Procedūru cenas jaunajiem speciālistiem, gan arī kādu laiku praktizējošiem, bieži ir neadekvāti zemas, kas deformē permanentā grima tirgu! Permanentais grims ir uz vairākiem gadiem un tas nevar maksāt  ne 70 ne pat 100 eiro par procedūru! Lai veiktu šo procedūru drošos, higiēniskos apstākļos meistaram ir jāīrē atbilstošas telpas, jāinvestē tehnoloģijās, dažādos materiālos un tai skaitā ik pa laikam jāapgūst jaunas zināšanas un prasmes. Semināri, kongresi maksā ļoti dārgi.

Rūpīgi izvēlieties savu speciālistu. Tā ir jūsu seja, jūsu veselība, neriskējiet ar to!

A.c. Laima Čakstiņa

02.09.2019

Aktualitātes un ieteikumi par permanento grimu!

Cilvēka vēlmei izrotāt savu ķermeni ar zīmējumiem ir sena vēsture. Tetovētu seju varēja lasīt kā grāmatu. Sievietes to izmantoja, lai izskatītos skaistākas. Rietumos permanentais grims īpaši populārs kļuva pagājušā gadsimta 70. gadu beigās. Kopš tā laika ir mainījušās gan tehnoloģijas, gan instrumenti, uzlaboti krāsu sastāvi.

   LASĪT TĀLĀK... 

07.04.2018
Permanentais grims. Kāpēc uzacis pēc laika maina krāsu?

        Ikdienā uz ielas mēs redzam sievietas ar zilām, sarkanām, violetām un pat zaļganām uzacīm. Tas nav nekas pārsteidzošs. No sākuma zilās, visticamāk bija melnas vai izteikti pelēkas, sarkanās – brūnā krāsā.

        Nepiekritīšu apgalvojumam, kad ir labi vai slikti pigmenti ( domāts sertificēti pigmenti ar ko atļauts strādāt ES). Itin bieži dārgākie pigmenti tāpat pēc laika maina nokrāsu.

        Nosacīti visus pigmentus var iedalīt organiskajos (organic)  un neorganiskajos (inorganic). Vairākus gadus atpakaļ ir parādījušies pigmenti ar viltīgu nosaukumu “sintētiskā organika”. Liela daļa pieredzējušu meistaru, protams arī es, uzacu permanentajam grimam izmanto neorganiskos pigmentus, tādus, kuru pamatā ir neorganiskās izcelsmes daļiņas.

        Šeit ļoti svarīgi ir redzēt un prast analizēt klienta ādas nokrāsu jeb subtoni, piem., klientam ar dzeltenīgu ādu nav ieteicams izvēlēties pelēkas dominantes krāsu, jo rezultātā uzacis izskatīsies vēl pelēkākas.


Kāpēc uzacis paliek zilas?

       Ja uzacis ar laiku klūst zilganas vai gaiši zilas, tad iespējams, speciālists ir izvēlējies melnu vai pelēku pigmentu tīrā vaidā. Cilvēka āda nav caurspīdīga, tai ir krāsa. Jo āda ir pelēkāka un tumšāka, jo aukstāks (zilāks) ar laiku kļūs ādā ievadītais pigments.


Kāpēc uzacis paliek violetas?

        Brūnganie uzacu pigmenti, ko pielieto permanentajā grimā, sastāv vismaz no trīs krāsām: melnas, sarkanas un dzeltenas. No ādas parasti kā pirmā izvadās dzeltenā krāsviela un rezultātā mēs varam redzēt violetas vai ceriņkrāsas uzacis.


Kāpēc uzacis paliek sarkanas?

        Kā rakstīts augstāk, no ādas vispirms izvadās dzeltenās krāsas daļiņas, tad savukārt melnās. Attiecīgi paliek sarkanā. Sarkanā krāsa ir noturīga, tāpēc zemādā tā turas daudzus gadus. Tātad, -  izteikti brūnas uzacis ļoti bieži ar laiku iegūst sarkanīgu, oranžīgu nokrāsu.

        Jāpiebilst, ka no visiem aprakstītajiem gadījumiem, šādu uzacu īpašniecēm ir “paveicies” visvairāk, proti, pēc vienas lāzera korekcijas sarkanīgā krāsa mainās uz pelēko.

  

        Cien. klientes! Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, ieteicams izvēlēties meistarus, kuriem ir lielāka darba pieredze un augsta profesionalitāte!

   

Ar cieņu: Laima Čakstiņa

2017.g. augusts

Permanentais make up!

Kvalitatīvs rezultāts par augstāku cenu vai zema cena un apšaubāma kvalitāte.

Jebkurš klients vēlas saņemt kvalitatīvu pakalpojumu samaksājot pat to pēc iespējas mazāk. Diemžēl, praktiski tas nav iespējams.

Nav noslēpums, ka skaistumkopšanas sfērā permanentais grims ir viens no visdārgākajiem pakalpojumiem. Tas saistīts ar vairākiem faktoriem, proti; salīdzinoši dārgām procedūras izmaksām, meistara regulāru kvalifikācijas un prasmju paaugstināšanu (semināriem u.c. mācībām, kas kopumā izmaksā ļoti dārgi) un procedūras rezultāta ilgnoturību. Šī procedūra nav uz dažiem mēnešiem, bet gan uz vairākiem gadiem.

Pēdējo 3 gadu laikā pieprasījums pēc permanentā grima ir manāmi palielinājies. Pēc ekonomikas pamatprincipiem pieprasījumu nosaka tādi galvenie faktori kā:  1) mode,

2) patērētāju ienākumi, 3) līdzīgu pakalpojumu cenas, 4) pakalpojumu ņēmēju skaits,

5) ekonomiskā prognoze. Tai pašā laikā šobrīd ir pārsātināts piedāvājuma klāsts. Cenas svārstās no 30 eiro līdz pat 450 eiro par 1 zonu. Nav pilnīgi skaidrs, kā cena var būt 30 vai pat 70 eiro?! Permanentais grims nav tā procedūra, kur par lētu naudu var iegūt kvalitatīvu, skaistu rezultātu izpildītu higiēniskos apstākļos. Salīdzinājumā piemērs: Jūs nopērkat zābakus par 250 eiro, kas ir kvalitatīvi, gaumīgi, ērti un kalpo vairākas sezonas, vai zābakus par 35 eiro no tirgus. Starpību diez vai kāds apstrīdēs. 

Ne vienmēr dārgākais ir tas labākais. Tomēr, šis apgalvojums neattiecas uz šo procedūru.


Ar cieņu: Laima Čakstiņa

Aprīlis, 2017

Permanentais make up! Higiēna! Vitāli svarīgs jautājums!

Permanentais grims ir procedūra, kuras laikā tiek vairāk vai mazāk traumatizēta āda. Pigmentēšanas procesa brīdī ir „atvērta” ādas virsējā kārta jeb epiderma. Šajā momentā ādā, jeb organismā, tiek ienests pigments. Diemžēl, šīs procedūras laikā, negodprātīgs vai nezinošs meistars var ienest arī infekciju.

Kopš 01.01.2016 tetovētāju un permanentā grima speciālistu darbu regulē jauni MK noteikumi Nr. 182, ar kuriem var iepazīties ikviens.

Šī raksta mērķis ir pievērst klientu uzmanību vitāli svarīgiem jautājumam, kā elementārai aseptikai:

 • Meistars ir tiesīgs izmantot tikai sterilas un vienreizlietojamas adatas, kas tiek atvērtas klienta klātbūtnē,
 • Darba galds. Pirms procedūras darba galda virsmai jābūt notītai ar vienreizējo plēvi, tāpat jābūt aizsargātam aparātam (dermogrāfam). Uz galda virsmas atrodas tikai sterili, vienreizēji un dezinficēti instrumenti,
 • Pigmenti jeb krāsvielas tiek sagatavoti pirms procedūras, bet ja procesa laikā pigments ir jāpapildina, tad meistars novelk darba cimdus,
 • Telefons. Meistaram jānovelk darba (lateksa) cimdi, pirms tas ņem rokā telefonu, Vēl ir iespēja aptīt telefonu ar vienreizējo plēvi,
 • Vizāžas zīmuļi. Parasti skice tiek zīmēta ar atbilstošiem zīmuļiem. Tas darāms uz vēl „neatvērtas” ādas. Procedūras laikā ar zīmuli neko vairs nedrīkst piezīmēt,
 • Darba lampa. Šim, it kā šķietami maznozīmīgam faktoram, gribam īpaši pievērst Jūsu uzmanību. Darba lampu parasti meistars kustina , groza un tad skaras pie Jūsu ādas. Uz lampas virsmas „sēž” vīrusi, tāpēc, pirms katra klienta tai jābūt notītai ar vienreizējo plēvi.  C HEPATĪTS uz virsmas atrodas daudzas stundas. Ja meistars nenotin lampu un pirms Jums ir bijis slims cilvēks, pastāv iespēja tādā veidā inficēties.

Cien. klientes!  Rūpīgi izvērtējiet meistaru, kuram uzticiet savu veselību!


Ar cieņu: Laima ČakstiņaManas publikācijas

Ar prieku paziņoju savām klientēm, ka raksts par manu darbu ir publicēts žurnālā COSMOPOLITAN 2017. g. janvāra numurā. Liels paldies žurnāla redakcijas meitenēm par jauko piedāvājumu un sadarbību!


Kvalitatīva permanentā grima priekšnosacījumi.

Microblading. Jauna permanentā make up metode.

Mikropigmentācija. Seja - tā nav vieta eksperimentiem! 

Permanentais grims. Kādu labāk izvēlēties – dabisku vai dekoratīvu rezultātu?