My Publications

PERMANENTAIS GRIMS / MIKROPIGMENTĀCIJA! Cik ilgi turas rezultāts?

permanent art, acis

Tas ir viens no jautājumiem, ko klientes man regulāri uzdod pierakstoties uz procedūrām gan procedūru laikā. Viennozīmīgas, precīzas atbildes nav. Mēģināšu aprakstīt variantus un situācijas, lai rastos priekšstats, kas ir sagaidāms un kāds varētu būt tam iemesls.

Permanento grimu var uztaisīt kā tetovējumu (uz visiem laikiem), var uz nenoteiktu laiku. Šis nenoteiktais laiks ir 1- 6 gadi, kad pigments jeb krāsviela atrodas dermā (ādas vidusslānī) pamazām balē un nedaudz maina nokrāsu. Te klientam var rasties jautājums: Kāpēc tikai 1 gadu? Ja āda ir taukaina, poraina, meistars ir strādājis virspusēji, - Jums uzacis ilgāk var neturēties. Vēl, kā iemeslu varu minēt cilvēka individuālas organisma īpatnības, kas „grūž svešo ārā”. Reti, tomēr nav izslēgta saistība ar kādām saslimšanām.

Ja āda ir normāla, vēl vairāk, - sausa un dehidrēta, - pigments turas labi, slikti balē un pamazām sāk mainīt nokrāsu. Ja Jūsu āda ir ar dzelteno pigmentu, pelēcīgas nokrāsas, rozīga vai pat sarkana, - uzacis, acu laineris ar ēnu visticamāk pamazām iegūs aukstu tonalitāti. Uzacīm nav jāpaliek manāmi violetām, zilām vai sarkanām!  Ja tomēr, Jūsu uzacis paliek ar vēsu nokrāsu, tad 1), ādas subtonis ir bijis kāds no aukstāk minētajiem, vai 2) Jūs sauļojaties bez aizsargfiltra SPF 50 biezākā kārtā uz uzacīm. Vai abi šie iemesli kopā!

Lūpu permanentais grims jeb mikropigmentācija pēc mana veikuma parasti izskatās labi 2-3 gadus, tikai tad kliente  ierodas uz atjaunošanas procedūru. Ja ir veikta arī korekcija (retuša) pēc pirmreizējās procedūras, permanetās lūpas turēsies ilgāk. Lūpu tonis arī mainās – tas balē un visbiežāk iegūst vēsāku (rozīgāku ) nokrāsu. Lūpas tāpat jāaizsargā no saules tiešajiem stariem ar SPF.

Acu permanents/mikropigmentācija ir pati noturīgākā no visām trim zonām. No ’sirds’ izpildīts laineris var turēties ļoti ilgi. Ar ēnām ir dažādi, - viss atkarīgs, ar kādiem pigmentiem tās veiktas un cik dziļi ir strādāts. Es, kā pieredzējusi meistare, ēnošanu vairs neveicu blīvi, t.i, ēnot cenšos virspusēji. Ja kliente vēlas tumšu ēnu efektu, tad jārēķinās, kad tas turēsies ilgāk.

A.c. Laima Čakstiņa

25.08.2020.g

permanent art, uzacis

permanent art, lūpas

permanent art, acis

KAS JĀZINA PĒC PERMANENTĀ GRIMA PROCEDŪRAS!

 Ja esat veikušas permanento grimu jeb mikropigmentācijas procedūru pie manis, tad rekomendēšu ieteikumus, ko vajadzētu ne tikai ņemt vērā , bet arī ievērot!

✅Ja esat veikušas uzacu permanento grimu, tad pēc procedūras skats būs spilgtāks, nedaudz tumšāks un zīmējums grafiskāks. Nākamajā un aiznākamajā dienā uzacis parasti izskatās tumšākas, biezākas un it kā smagākas. Tad šis efekts pāriet un varat sāk gaidīt krevelītes lobīšanos. Tā var būt praktiski nemanāma, bet var būt manāmāka un ir gadījumi, kad tā plaisā. 

Šajā gadījumā  ieteikums, - 2x dienā mitrināt ar tīru vazelīnu. (mitrināt, ne smērēt)! Krevelīte parasti sāk lobīties 4-12 dienu laikā un tas ir individuāli.

Uzacis nedrīkst slapināt (mērcēt) ~ 8 dienas! Krevelīti neaiztikt un neknibināt. Sejas attīrīšanu, krēmošanu, dekoratīvās kosmētikas lietošanu – tikai, apejot permanento zonu. Pēdējie 2 teikumi attiecas arī uz acu un lūpu mikropigmentāciju.

  ✅Ja esat veikušas acu permanento grimu jeb mikropigmentāciju, tad pēc procedūras skats arī ir tumšāks nekā sagaidāms galarezultātā. Retos gadījumos acu augšējie plakstiņi var būt nedaudz pietūkuši. Tūskainība var saglabāties 24 stundas, ļoti reti -  nedaudz ilgāk. Tādos gadījumos iesaku klientēm izdzert kādu no pretalerģijas līdzekļiem, ko var iegādāties aptiekās bez receptes. Dekoratīvo kosmētiku, kremus drīkst lietot tikai apejot pigmentēto zonu. Skropstu tušai 7 dienas nē!

Pie acu permanentā grima nekādi speciāli kremi vai vazelīns nav jālieto!

✅Ja esat veikušas lūpu mikropigmentāciju, tad pēc procedūras tās var izskatīties nedaudz piepampušas. Pampums, tāpat kā acīm, pāriet 24 stundu laikā. No nākamās dienas rekomendēju lūpas viegli apsmērēt ar vazelīnu (nelielā daudzumā) ~ 3 - 5 reizes dienā. Lūpām krevelītas lobīšanās parasti sākas trešajā dienā un piektajā tā nolobās pavisam. Šajā laika periodā iesaku visas 5 dienas mitrināt ar tīru vazelīnu , kā minēts augstāk.

😉No pirmās dienas, kad esat veikušas permanentu, Jūs vairs nedrīkstat apmeklēt saunu un baseinu vismaz 8 – 10 dienas, apsauļot seju atklātā saulē vai solārijā 1 mēnesi bez aizsargfiltra SPF 50> (1 nedēļu seju neapsauļot vispār), ierobežot sportiskās aktivitātes un aktivitātes kā tādas 3 - 4 dienas, kur notiek pastiprināta svīšana un sirdsdarbības paātrināšanās ilgākā laika posmā (piemēram nūjošana, intensīva vingrošana u.c)

😉Svarīgi iegaumēt: Par jauno uzacu, acu un lūpu formu var spriest tad, kad ir nolobījusies krevelīte, bet par permanentā grima galarezultātu – PĒC 1 MĒNEŠA!  Par lūpu krāsas galarezultātu pat pēc 6 nedēļām, jo krāsviela lūpu ādas slāņos stabilizējas visilgāk.

😉Atcerieties! Permanentais grims ir meistara darbs nevis uz papīra, bet gan uz Jūsu lielākā orgāna – ādas! Kā jebkurš cits orgāns, āda var reaģēt dažādi, citreiz mums pavisam neparedzamā veidā, un ar nepareizu vai nevērīgu kopšanu pēc permanentā grima procedūras, rezultāts var izrādīties ne tāds, kāds tas varētu būt. Esat atbildīgas un lūdzu ievērojat to, par ko jums stāstu un rekomendēju.  

A.c. Laima Čakstiņa

03.07.2020.g

 MANAS KLIENTES (raksta autores) PIEREDZE VEICOT PERMANENTO GRIMU
 KĀDAS SEKAS VAR BŪT NEAPDOMĪGAI PERMANENTĀ MEISTARA IZVĒLEI.

 Es biju viena no tām uzmanīgajam klientēm, kura nepieņem pārsteidzīgus lēmumus un nedodas pie pirmā meistara ko ierauga google, tāpēc divtik sāpīgāk bija apzināties, ka tas tomēr ir noticis un arī es biju nonākusi nepieredzējuša un neprasmīga meistara rokās, ko krietni nožēloju.

Kaut arī šķita es esmu veikusi izpēti un pārliecinājusies, ka meistarei ir pieredze, portfolio un labas atsauksmes es tik un tā visu tomēr nebiju paredzējusi.

Ko es nezināju tad, kad meklēju labu permanento meistaru, bet zinu tagad.

Piemēram to, ka pie laba meistara nekad nevarēs pierakstīties uzreiz vai pēc nedēļas, jo labam meistaram ir pietiekami daudz klientu, kuriem tiek plānota ne tikai pirmā procedūra, bet arī korekcija.

Labs meistars nevar būt ar 3 vai 4 gadu pieredzi, katrs protams ir individuāls un iespējams var būt kāds izņēmums, bet kā pieredze rāda tiešām labs meistars būs vismaz ar 5 un vairāk gadu pieredzi un ar atbilstošu izglītību.

Tāpat labam meistaram vienmēr būs portfolio, mājaslapa vai facebook lapa ar viņa darbiem tieši pēc procedūras un arī sadzijuši darbi.

Ja meistaram nav nevienas bildes ar sadzijušu darbu vai nu klienti ir bijuši neapmierināti un nav griezušies pie šī meistara vai arī meistars nav ieinteresēts veikt korekcijas un būtībā viņu neinteresē sava darba galarezultāts.

Tāpat meistars ar pieredzi un reputāciju neveiks permanento procedūru klientam, kuram tā nav piemērota tikai tāpēc, ka klients ir gatavs maksāt.

Turklāt labu meistaru raksturo spēja rast vislabāko risinājumu un, ja nepieciešams atrunās klientu no nepiemērotas izvēles. Piemēram, pārāk tumšām vai plānam uzacīm vai nepiemērotas formas.

Kādas sekas bija manam meistara apmeklējumam? Pirmkārt, skaistas uzacu formas vietā manu seju rotāja nedabīgs uzacu izliekums neveiklā tehnikā, ko nevarēja noslēpt zem kosmētika. Otrkārt, kad saņēmos permanentā izvadīšanai saskāros ar vēl vienu problēmu, pigmentu, kuru ir grūti izvadīt.

Respektīvi, lai tiktu vaļā no neglītām uzacīm tika veiktas daudzas sāpīgas un dārgas procedūras, kuras manā gadījumā ilga vairāk kā gadu.

Mani secinājumi:

Parametri, kā var pēc iespējas drošāk noteikt labu meistaru:

• Aptuveni 90 % darbi ir labi un ļoti labi;

• Izliktajām foto lielākoties jābūt sadzijušiem, vēlams fotografētiem pretskatā. ( tā ir viena no galvenajām pazīmēm, kas raksturo meistaru (sadzijuši darbi);

• Labs meistars nav lēts;

• Rekomendācijas no citiem klientiem, vai vislabāk pašām redzēt veikumus uz citu sejām;

• Pie laba meistara vienmēr būs rinda, (ja piedāvā uz nākamo, vai aiznākamo dienu, tas nozīmē, ka nav pieraksta);

• Meistars iegulda savā profesionālajā attīstībā (kursi, semināri);

• Mediji uzrunā meistaru (ievietot kādu rakstu utt. )

• Protams arī savstarpēja sapratne starp klientu un meistaru ir ne mazāk svarīgs aspekts veiksmīgam galarezultātam.

Ko man iemācīja man negatīvā pieredze un kādas bija sekas.

• Vairāk kā gadu notika pigmenta izvadīšana.

Tas nozīmē ik pa 2 vai 3 mēnešiem man notika sāpīga lāzera procedūra vai izvadīšana ar skābēm pēc kuras āda uzacu zonā tika traumēta. Tā kļuva sarkana, jūtīga un katru reizi pēc tam veidojās krevele, turklāt papildus procedūras laikā daļēji tika izbalināti arī uzacu matiņi, kas situāciju pasliktināja vēl vairāk.

Līdz ar to, lai noslēptu sekas un neizskatītos muļķīgi, mainīju matu griezumu un nogriezu poniju, lai ar matiem pieres daļā noslēptu lāzera izvadīšanas sekas.

• Pēc neveiksmīgā permanenta, lāzera un skābju izvadīšanas procedūras āda vairs nav tik gluda.

• Pigmenta izvadīšana ir pietiekami dārga, turklāt rezultāts nav sasniedzams pēc vienas reizes.

Tāpēc gala rezultātā esmu samaksājusi 5x vairāk, lai gan es biju izvēlējusies samērā dārgu, bet diemžēl neprasmīgu meistaru.


Permanentā grima izvadīšanu man veica Laima Čakstiņa.

* Zemāk redzamas uzacis pirms izvadīšanas (cita meistara darbs) un uzacu izvadīšanas gaita.

With great joy I announce that an article about my work has been published in COSMOPOLITAN magazine (January 2017 issue). Many thanks to the editorial team for the opportunity and positive collaboration!

Kvalitatīva permanentā grima priekšnosacījumi.

Microblading. Jauna permanentā make up metode.

Mikropigmentācija. Seja - tā nav vieta eksperimentiem! 

Permanentais grims. Kādu labāk izvēlēties – dabisku vai dekoratīvu rezultātu? 


 .